HISTORIA KAMIONKA

Kamionkowska to unikatowe połączenie dwóch budynków: etap 1 w odcieniach brązu, który zostanie zakończony w drugim kwartale 2019 r. I etap 2 w kolorze antracytowym, którego budowa rozpoczęta się w I kwartale 2019 a zakończy Się W II kwartale 2020. Inwestycja ta położona jest na Kamionku – dzielnicy z własną, niepowtarzalną historią.Kamionkowska 1 to inwestycja w przemysłowej części Pragi Południe budynek, który połączy ze sobą dwie kamienice, będące przez lata najbardziej charakterystycznymi punktami w industrialnym pejzażu Kamionka. Projektanci zadbali, by inwestycja nawiązywała do lat świetności dzielnicy, przypominając o jej przemysłowych tradycjach, a także warszawskim prawobrzeżnym modernizmie.

Od króla, który kochał pierścionki przez króla czekolady aż po królową stylu – Kamionek ma w swojej historii naprawdę imponujące chwile.

DWA NARODY

Dzisiaj Kamionek jest urokliwym miejscem. W pobliżu znajduje się park, w którym każdy ma możliwość odpoczynku i relaksu. Swego czasu, w te okolice zjechała cała szlachta polska i litewska.

KRÓLEWSKIE ELEKCJE

Wszystko po to by drogą elekcji wybrać króla. To właśnie na polach Kamionka został wybrany Henryk Walezy oraz August III.

ROGATKI

W czasach nam bliższych również wiele się tu działo. W Warszawie kilkukrotnie… przesuwano zabytkowe budowle! Tak było też w tej okolicy: w latach 60. przy poszerzaniu ulicy Grochowskiej, cofnięto jedną z dwóch rogatek prowadzących do miasta o 10,5 metra! Drugą z budowli zaprojektowanych przez Jakuba Kubickiego (autora Belwederu) podobny los spotkał w XXI wieku. Taką historią może poszczycić się niewiele miejsc w Warszawie.

JÓZEF PIŁSUDSKI

Nieopodal przez pewien czas mieszkał też Józef Piłsudski, a na terenie fabryki przy ul. Mińskiej przyszła na świat jego córka Wanda.

MOTOCYKL I SKUTER

To nie wszystko: w XX wieku Kamionek zasłynął z nowoczesnej produkcji przemysłowej: tuż obok, w fabryce Szpotańskiego powstawały najnowocześniejsza w Polsce aparatura elektryczna, nieopodal produkowano pociski oraz słynny motocykl Sokół a potem Osę – jedyny polski skuter.

SKUTERY „OSA”

Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego: każda warszawska elegantka marzyła o tym, żeby wzorem Audrey Hepburn wyruszyć na rzymskie wakacje z (oczywiście w polskich realiach) przystojnym mężczyzną na siodełku. Szczytem snobizmu lat 60. była taka eskapada na… „osie” z Kamionka!

POZNAJ KAMIONKOWSKĄ!

Kamionkowska to spójne połączenie dwóch budynków – obiektu w odcieniach brązu, który stanowi pierwszy etap tej inwestycji oraz antracytowego, który jest drugim jej etapem. Etap pierwszy to 34 nowoczesne mieszkania o powierzchni od 35 do 150 mkw. Każde z nich posiada loggie lub balkon, a mieszkania na ostatniej kondygnacji – wyjście na taras.

Natomiast etap drugi to antracytowy budynek, który pomieści 11 nowoczesnych mieszkań z udogodnieniami jakie oferuje sąsiadujący budynek.

OKOLICA

Dogodna lokalizacja inwestycji – w prostej linii poniżej 4 km do Pałacu Kultury i Nauki – pozwoli szybko dotrzeć do każdej części miasta. W bardzo bliskiej odległości znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia, przystanki tramwajowe przy ul. Grochowskiej oddalone są zaledwie o 300 m, a w pobliżu znajduje się też stacja metra Stadion Narodowy, szkoły, przedszkola, sklepy, tereny zielone –Park Skaryszewski.

Wszystko to sprawia, że Kamionkowska 1 to inwestycja, która łączy w sobie funkcjonalność, unikalny charakter i wyjątkowy design.

WYJĄTKOWE MIEJSCE

Odwiedź naszą inwestycję i wybierz miejsce, które swój własny charakter budowało latami!

Budowa inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku. Zakończenie pierwszego etapu wyznaczone jest na II kwartał 2019, natomiast zakończenie drugiego etapu planowane jest na II kwartał 2020 roku.

Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT

ul. Serocka 27 lok. 1
04-333 Warszawa
Telefon: 22 509 65 00

UZNANA MARKA

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

JESTEŚMY CZŁONKIEM PZFD