HISTORIA KAMIONKA

Kamionkowska 1 to inwestycja, na której warto zamieszkać. Dwa budynki – Kamionkowska 1 i Mińska 12 – spójnie połączone ze sobą, współgrają z charakterem tego miejsca, który tworzył się latami. Inwestycja jest położona na Warszawskim Kamionku – dzielnicy, która ma swoją własną, wyjątkową historię.

Kamionkowska 1 to inwestycja w przemysłowej części Pragi Południe budynek, który połączy ze sobą dwie kamienice, będące przez lata najbardziej charakterystycznymi punktami w industrialnym pejzażu Kamionka. Projektanci zadbali, by inwestycja nawiązywała do lat świetności dzielnicy, przypominając o jej przemysłowych tradycjach, a także warszawskim prawobrzeżnym modernizmie.

Od króla, który kochał pierścionki przez króla czekolady aż po królową stylu – Kamionek ma w swojej historii naprawdę imponujące chwile.

DWA NARODY

Dzisiaj Kamionek jest urokliwym miejscem. W pobliżu znajduje się park, w którym każdy ma możliwość odpoczynku i relaksu. Swego czasu, w te okolice zjechała cała szlachta polska i litewska.

KRÓLEWSKIE ELEKCJE

Wszystko po to by za rogiem, a dokładniej drogą elekcji wybrać króla. Na polach Kamionka został wybrany Henryk Walezy oraz August III.

ROGATKI

W czasach nam bliższych również wiele się tu działo. W Warszawie kilkukrotnie… przesuwano zabytkowe budowle! Tak było też w tej okolicy: w latach 60. przy poszerzaniu ulicy Grochowskiej, cofnięto jedną z dwóch rogatek prowadzących do miasta o 10,5 metra! Drugą z budowli zaprojektowanych przez Jakuba Kubickiego (autora Belwederu) podobny los spotkał w XXI wieku. Taką historią może poszczycić się niewiele miejsc w Warszawie.

JÓZEF PIŁSUDSKI

Nieopodal przez pewien czas mieszkał też Józef Piłsudski, a na terenie fabryki przy ul. Mińskiej przyszła na świat jego córka Wanda.

MOTOCYKL I SKUTER

To nie wszystko: w XX wieku Kamionek zasłynął z nowoczesnej produkcji przemysłowej: tuż obok, w fabryce Szpotańskiego powstawały najnowocześniejsza w Polsce aparatura elektryczna, nieopodal produkowano pociski oraz słynny motocykl Sokół a potem Osę – jedyny polski skuter.

SKUTERY „OSA”

Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego: każda warszawska elegantka marzyła o tym, żeby wzorem Audrey Hepburn wyruszyć na rzymskie wakacje z (oczywiście w polskich realiach) przystojnym mężczyzną na siodełku. Szczytem snobizmu lat 60. była taka eskapada na… „osie” z Kamionka!

POZNAJ KAMIONKOWSKĄ!

Inwestycja Kamionkowska 1, choć z zewnątrz wygląda jak jedna bryła, jest w istocie spójnym połączeniem dwóch budynków: Kamionkowskiej 1 i Mińskiej 12. Mińska to 20 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 35 do 75 mkw. Każde z nich posiada loggie lub balkon, a mieszkania na ostatniej kondygnacji – wyjście na taras. Natomiast budynek przy Kamionkowskiej 1 pomieści 14 apartamentów o powierzchni od 35 mkw. aż do 150 mkw., z których – podobnie jak w przypadku Mińskiej 12 – każdy będzie miał własną loggię lub balkon a na ostatniej kondygnacji część mieszkań będzie miała samodzielne tarasy na dachu budynku.

OKOLICA

Dogodna lokalizacja inwestycji – w prostej linii poniżej 4 km do Pałacu Kultury i Nauki – pozwoli szybko dotrzeć do każdej części miasta. W bardzo bliskiej odległości znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia, przystanki tramwajowe przy ul. Grochowskiej oddalone są zaledwie o 300 m, a w pobliżu znajduje się też stacja metra Stadion Narodowy, szkoły, przedszkola, sklepy, tereny zielone –Park Skaryszewski.

Wszystko to sprawia, że Kamionkowska 1 to inwestycja, która łączy w sobie funkcjonalność, unikalny charakter i wyjątkowy design.

WYJĄTKOWE MIEJSCE

Odwiedź naszą inwestycję i wybierz miejsce, które swój własny charakter budowało latami!
Budowa inwestycji rozpoczyna się we wrześniu 2017 roku, zaś jej zakończenie planowane jest na II kwartał 2019 r.

Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami!

Potrzebujesz więcej informacji ? Skontaktuj się z nami!

KONTAKT

ul. Serocka 27 lok. 1
04-333 Warszawa
Telefon: 22 509 65 00
Tel kom: +48 608 043 803

UZNANA MARKA

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

JESTEŚMY CZŁONKIEM PZFD